Troszczymy się o zdrowie piesków z marką Purina
Purina to wówczas wiodąca marka w branży producentów żywności dla pupili. Firma od przynajmniej osiemdziesięciu lat prowadzi doświadczenia nad polepszeniem jakości i dodatkowo adaptowaniem pożywienia do nietypowych potrzeb pupili, w łączności od fazy ich rozwoju, stanu zdrowia, trybu życia. Purina nie wyłącznie dopełnia normy w obszarze żywienia zwierząt domowych, jednakże stara się je wykraczać.
Purina oferuje liczny zbiór żywności dla piesków, których formuły zostały zaprojektowane przez profesjonalistów. Są więc to karmy zawierające komplet składników odżywczych we odpowiednich proporcjach, pozwalające szczeniakom ocalić zdrowie i dodatkowo dobrą formę na długo.
Niesłychanie ekskluzywną linią wyrobów Purina dla szczeniaków jest Purina Pro Plan. Powstała w rezultacie wielu lat doświadczeń nad żywieniem szczeniaków, wykonywanych przez dietetyków i dodatkowo lekarzy weterynarii. Najnowsze, szczególnie zaawansowane i dodatkowo wydajne wymieszanie składników odżywczych to wówczas Purina Pro Plan z formułą Optinutrition. Purina Pro Plan z Optinutrition wpasowuje się do potrzeb konkretnego czworonoga. Z Purina zawsze, niezależnie od formy, w jakiej znajdzie się pies, jest wyjście żywieniowe wpasowane do jego zdrowotnych potrzeb. Rodzina produktów Purina Pro Plan posiada zdrową karmę dla piesków młodych, dojrzałych i także starszych, ras niskich, średnich oraz dużych, oraz z określonymi dysfunkcjami.
Szalenie ważny dla dalszego wzrostu oraz zdrowia czworonoga jest pierwszy rok jego życia. W tymże okresie szczenię pragnie wyjątkowego żywienia, o podwyższonej ilości wybranych składników, zwłaszcza białka, żeby w trakcie wzrostu rozwijały się wielkie mięśnie, mocne kości i także zęby. Szczeniak chce także stymulacji systemu odpornościowego. Głównie dla małych czworonogów różnorodnych odmian i dodatkowo wielkości przygotowano karmę Purina Pro Plan z formułą Optistart.
Wyroby Purina dla szczeniąt z formułą Optistart to: Purina Pro Plan Large Athletic Puppy, Purina Pro Plan Large Robust, Purina Pro Plan Medium Puppy, Purina Pro Plan Puppy Small & Mini.
Karmy umożliwiające dużym psom uchować jak najdłużej zdrówko i dodatkowo odpowiednią formę to wówczas Purina Pro Plan z formułą Optihealth. Dla wszelkiego szczeniaka wyszukamy korzystną karmę Purina, w zależności od jego rasy, wielkości, stylu życia. Są to zatem między innymi towary: Purina Pro Plan Medium Adult z formułą Optibalance i także Purina Pro Plan Small & Mini Adult – suche karmy bogate w kurczaka, podzielone ze względu na wielkość małego psa.
Purina Pro Plan przedstawia w ofercie też karmy dla czworonogów powyżej siódmego roku życia. W niniejszym wieku pojawiają się pierwsze przejawy powiązane ze starzeniem się: problemy trawienne, sztywność stawów, okrojona sprawność mentalna. Dając czworonogowi karmę Purina Pro Plan Medium & Large Adult 7+ z formułą Opitage, zmieniamy jego ogólny stan zdrowia i dodatkowo jakość życia.
Purina skonstruowała też karmy pozwalające na szybszy powrót do zdrowia i dodatkowo złagodzenie objawów dolegliwości. Stanowią to: Purina Pro Plan z formułą Optiderma na kłopoty skórne, Purina Pro Plan z formułą Optiweight dla psów z tuszą, Purina Pro Plan z formułą Optidigest dla wrażliwych żołądków.
Należałoby zabiegać o zdrówko i właściwe samopoczucie czworonożnych przyjaciół z żywnością Purina.

żwirek mineralny dla kota

Cukrzyca u kotów: syndromy, czym leczyć, jaka karma dla kota?

Choroba owa kojarzona zwłaszcza z ludźmi, dotyka także naszych futrzastych pupili. Wielu właścicieli nie zdaje sobie choćby sprawy o skłonności powstawania cukrzycy. Czym przede wszystkim jest ta przypadłość i skąd się w ogóle bierze? Na które symptomy przykuwać uwagę i także jakie rozpocząć kroki żeby kot radził sobie w normalnym życiu? Którą żywność wprowadzać? To wówczas zapytania na jakie należy znać odpowiedzi gdy już zetkniemy się z takim kłopotem.
Czym jest cukrzyca u kotów?

Cukrzyca u kota to zepsucie gospodarki węglowodanowej, białkowej i także tłuszczowej organizmu. Cechuje ją brak insuliny – hormonu wytwarzanego przez trzustkę, w wyniku czego dochodzi do stabilnego podwyższenia stężenia glukozy we krwi.
Dolegliwość owa pojawia się zwłaszcza u samców ok 10 roku życia, co jest zespolone oczywiście z niższym poziomem insuliny. Niejednokrotnie dotyka dodatkowo kotki tłuste.

Jakie potrafimy ujrzeć objawy

Powszechne do stwierdzenia u kotów chorych na cukrzycę jest przesadne pragnienie, podobnie jak w przypadku dysfunkcji nerek. Stanowi to związek z wielokrotnym oddawaniem moczu co doprowadza do odwodnienia. Można również dostrzec ubytek apetytu bądź wręcz jego rozwój. Ujrzymy przy tym przesadzony ubytek masy lub wzrost tuszy. Stany ogromnie odbiegające od normy. Pupil dodatkowo może wydawać się osowiały i niechętny do ruchliwości, z znacznie gorszym samopoczuciem. Czujność naszą przykuję także nieprzyjemny zapach z pyszczka plus wypadające owłosienie i także ogólny niewłaściwy wygląd skóry. Niesłychanie ważne są metamorfozy neurologiczne występujące podczas cukrzycy, zobaczyć umiemy u kota kłopoty w chowaniem i także wysuwaniem pazurków jak zarówno ociężały krok. Pogmatwane stanie się dla kotka dodatkowo wskakiwanie na meble. Gdy zobaczymy u kota istnienie faktów które nas przestraszą to zatem natychmiastowo powinniśmy udać się do lekarza w celu wykonania specjalnych badań. Zbadanie krwi stanowi w owym przypadku nieuniknione i także udzieli nam ilość zawartej w niej insuliny. Nieleczona cukrzyca kieruje do wielu złych powikłań, stąd w porę zanotowane symptomy upoważnią na rozpoczęcie należytych kroków, które zagwarantują własnemu kotu także obszerne oraz komfortowe życie.

Ruchy jakie przynależy podjąć jeżeli stwierdzimy cukrzycę

Pamiętajmy, iż cukrzyca jest chorobą nieuleczalną oraz nasze działania polegać będą raczej na zrównoważeniu a potem podtrzymaniu poziomu cukru we krwi. Wszystkiego dowiemy się u specjalisty, który zleci akuratne medykamenty w początkowej fazie bądź wykorzysta leczenie zastrzykami z insuliną. Wówczas zadbajmy o dietę naszego kotka. Niestety cukrzyca nakazuje odłożenie większości ogólnodostępnych karm ze względu na za wysoki poziom węglowodanów. Karma którą użyjemy w kuracji powinna być przede wszystkim obfita w białka tudzież posiadająca dodatek chromu i także argininy. Dostępnych na rynku znajduje się masa profesjonalnych karm dla kotków z cukrzycą niemniej niestety są one przeważnie drogie i opornie na początku pochłaniane przez pupili. Istotne jest stosowanie karmy o stałych wartościach energetycznych i dodatkowo o trwałych porach by uchronić unormowany poziom cukru we krwi. Jeśli się do tego zastosujemy to zatem nasz kotek będzie funkcjonował normalnie zaś przejawy przestaną być dla niego trudne.

https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html drapak dla kota

Sportowe szelki dla psiska

Z psiakiem potrafimy uprawiać wielorakie sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze czy hulajnodze. Nie potrzebuje to wówczas być od razu wyczynowy sport, biegać albo jeździć na rowerze możemy z psiakiem rekreacyjnie. Do tego obowiązkowe będą profesjonalne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla psiaka posiadają w ofercie między innymi norweska firma Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, oraz polski producent Sali. Profesjonalne, sportowe szelki dla psa stworzone są tak, by dać czworonogowi komfort podczas wysiłku.
Do mniej intensywnych sportów wolno wykorzystywać szelek dla pieska zaprzęgowych, ale lepiej jest używać szczególne szelki poświęcone do latania z pieskiem albo jazdy na rowerze.
Firma Non-stop Dog Waer wytwarza oprócz profesjonalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania oryginalnych sportów biegowych. Są to zatem szelki wyśmienicie dopasowane do figury psa, dostarczają ochronę szyi i także pleców. Nie ruszają się w czasie biegu i dodatkowo nie wywołują zranień. Szelki dla pieska Line mogą być używane też na co dzień, zwłaszcza do długotrwałych spacerów. Są więc to szelki nadające się znakomicie do dogtrekkingu.
Inne sportowe szelki dla psiaka to wówczas sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Stanowi to zatem zintegrowanie klasycznych szelek modelu gurad i dodatkowo uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla psiaka jednocześnie świetnie sprawdzają się w dogtrekkingu, jednak wolno trenować w nich amatorsko różne sporty. Szelki Speed można niewiarygodnie dobrze dopasować do wymiarów psiaka, posiadają dwa elementy regulacji. Szelki ustawiają równomiernie siłę, z jaką pies szarpie, umożliwiając mu na wygodną i także skuteczną pracę oraz łatwość manewrów. Szelki dla psa Speed są komfortowe oraz delikatne, mają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, niedaleko obroży, przydaje się do przypinania psiaka na spacer, pozostałe do przyczepiania w momencie biegu, przejażdżki na rowerze lub dalekiej podróży.
Firma Sali tworzy też tradycyjne szelki dla psiaka „norweskie”, które także sprawdzają się przy ćwiczeniu amatorskich sportów z czworonogiem. Poświęcone są dla psów, które zbyt intensywnie nie ciągną i dodatkowo świetnie odpowiadają na komendy w czasie biegu.
Szelki dla psiaka sportowe to także Front Range marki RUFFWEAR. Są to zatem również uniwersalne szelki, można nakładać je pieskowi na codzienne spacery, oraz również używać przy wykonywaniu rekreacyjnie sportów z psem. Szelki dla psa Front Range są bezproblemowe w regulacji oraz wygodne, ich cechą jest zarówno błyskawiczne i bezproblemowe zakładanie i ściąganie. Posiadają, tak jak szelki Speed, dwa elementy do zapinania smyczy. Szelki mają odblaski, co podwyższa bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku, plus kieszonkę na identyfikator.
Gdy preferujemy uprawiać sport z czworonożnym przyjacielem, musimy kupić dla niego optymalne, funkcjonalne i także przystosowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla psiaka.