To, iż czworonóg jest najmilszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej kontrowersji. Ów futrzasty towarzysz, pozostaje wierny człowiekowi bez względu na jego wielkość portfela i dodatkowo realia, w jakich przebywa. Dla niego liczy się tylko łagodne spojrzenie i dotyk serdecznej ludzkiej dłoni.


Gdy psiak dojrzewa…


Ludzie, którzy rozważają zakup czy adopcję dużego psa, bardzo często chociażby nie pomyślą nad wyborem tej szczególnej rasy, która będzie pasowała ich potrzebom i także trybowi życia. Stan psiaka oraz jego czarujący pyszczek wystarczają, żeby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem uroczy psiak bardzo szybko dojrzewa i właściciel nawet nie zobaczy, w jaki sposób przemienia się w dużego psa, którego stan nie zawsze odpowiada pragnieniom właściciela. Dzieje się tak, kiedy czworonóg jest wzięty jako szczeniak, zaś pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało poznane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie obliczyć, jak duży piesek wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego wspaniałych oczek i także wesołego pyszczka.


Aktywny pies oraz leniwy człowiek


Określając się na posiadanie psiaka, należy dokładnie zapoznać się z jego odmianą, ażeby wraz z nim stanowić spójny oraz harmonijny związek. Psiaczki potrzebujące dużo ruchu i spacerów,nie będą czuły się zadowolone, zamknięte w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, czy psy gończe, trzeba mieć wiedzę, iż to niewiarygodnie ruchliwe zwierzaki, które wymagają wyczerpujących spacerów i także niezliczonych zabaw ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły otoczenie, w jakim żyją, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Zatem zwolennicy wypoczynku na kanapie, przed telewizorem lub z książką w ręku powinni zapomnieć o takich rasach.


Pies ochronny czy do towarzystwa?


Jakikolwiek kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien poprawnie sformułować swoje oczekiwania w stosunku do nowego pieseczka. Jeżeli szuka przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą brać, perfekcyjnie sprawdzą się tutaj psy niewielkie, które spokojnie pomieszczą się w dowolnym pojeździe czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki i sznaucery miniaturowe oraz buldożki francuskie znakomicie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na niewielkie rozmiary mogą uczestniczyć ze swoim panem podczas jego urlopów i także wczasów.

Natomiast niewielkie czworonogi mimo swojego pięknego wyglądu, niestety nie dadzą człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski albo dog niemiecki, na pewno wywołają lęk i obawy przed obcymi, efektywnie ich zniechęcając. Jeżeli w domku zamieszkują malutkie dzieci, których zachowanie nieraz bywa nieprzewidywalne, lepiej nie decydować się na psa obronnego, albowiem niewłaściwie prowadzony może wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość i także wagę.

Piesek zaczepny wyłącznie dla kompetentnych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które domaga się od właściciela posiadania adekwatnych dokumentów, zezwalających na jego posiadanie. Psy odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i także moskiewski stróżujący potrzebują określonej tresury już okresie szczenięcym oraz umiejętnego prowadzenia psiaka, co ma zapobiegać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy bardzo dokładnie zapoznać się ich rasami, ażeby właściwie wybrać tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, pragnieniami oraz trybem życia człowieka, bo jedynie wtedy więź z psem będzie skutkowała przywiązaniem oraz wspólną miłością.

karma dla psa hurtownia